بابرکا؛ آنچه گذشت، آنچه هست و آنچه خواهد آمد

به مناسبت یک‎سالگی عرضه بازی‎های رومیزی بابرکا

آنچه گذشت

اواخر سال ۹۵ بود؛ بابرکا طفل نوپایی بود و تازه جان گرفته بود؛ طولی نکشید تا ایده‎ها و آرزوهایمان را که در عرصه بازی‎های رومیزی داشتیم جامه عمل بپوشانیم. فرایند انتخاب، ایده پردازی، تحقیق و توسعه و در نهایت طراحی و تصویرسازی چند ماهی طول کشید و در نهایت در پاییز سال ۹۶ سه محصول نهایی ما به مرحله معرفی رسید. با حمایت های شما و در یک فرایند سرمایه گذاری نچندان شناخته شده در ایران یعنی سرمایه گذاری جمعی و کرادفاندینگ با همکاری سایت فاندوران بازی‎های گوهرنشان، کوه نور و ژرفاب تامین سرمایه شد.

روند تولید در اواخر پاییز سال ۹۶ شروع شد و طبق قول و قراری که با حامیان داشتیم بازی‎ها اواخر دی ماه به دست کسانی که در این راه کنارمان بودند و تنهایمان نگذاشتند رسید و در بهمن ماه عرضه گسترده بازی‎ها آغاز شد تا در فروشگاه‎ها و شهرکتاب‎ها و مراکز بازی قابل تهیه باشد. استقبال از محصولات برای خود ما غافلگیر کننده بود و با اینکه بابرکا در ابتدای راه بود اما با واکنش‎های خوبی از سوی متقاضیان بازی مواجه شدیم؛ البته نقدهایی هم بر ما وارد بود که شنیدیم و بر آن شدیم تا در تولیدات بعدی نقص ها را برطرف نماییم.

آنچه هست

یکسال از عرضه محصولات بابرکا در بازار میگذرد و با حضور در جشنواره ملی اسباب بازی و روز جهانی بازی‎های رومیزی سعی کردیم نا با شما به صورت رو در رو گفتگو کنیم، نظرات و نقدهای شما را بشنویم. تلاش ما بر این بود که محصولاتمان به صورت مستمر در بازار موجود باشد اما با توجه به وسعت درخواست‎ها کمی در این راه ناموفق بودیم و مدتی هست که بازی‌های بابرکا در بازار موجود نیست و با وجود ناملایمات مالی در کشور، در مسیر تولید بازی‎ها اختلال و ناهمواری‌های زیادی ایجاد شد که به لطف خدا مشکلات بر طرف شد و محصولات در مرحله نهایی تولید و مونتاژ به سر میبرند.

در مرحله دوم تولید در بازی گوهرنشان تعییرات اساسی ایجاد کردیم و طراحی مجددی انجام شد و از حیث تصویرسازی بازی با نسخه قبل متفاوت خواهد بود. همچنین در این نسخه از افزونه‎های دیگر بازی رونمایی خواهد شد که به همراه بازی در خود جعبه قرار خواهد داشت.

در بازی کوه نور که همزمان با گوهرنشان عرضه خواهد شد در ابعاد جعبه تعییراتی داشتیم و تمامی جعبه های خود را به صورت مربعی از این به بعد به بازار عرضه خواهیم نمود. الماس‌های بازی نسبت به نسخه قبل تغییرات داشته و متفاوت خواهد بود.
بازی ژرفاب از دو بازی دیگر دیرتر به بازار خواهد امد و در حال نهایی‎سازی طراحی جدید این بازی هستیم تا با قدرت تولید مجدد شود و با زیر دریایی ژرفاب دوباره سفر کنیم.

آنچه خواهد آمد

 با توجه به برنامه‎ریزی که داریم بازی‎های گوهرنشان و کوه نور در بهار ۹۸ به بازار عرضه خواهد شد و میتوانید بازی ها را تهیه نمایید.
همچنین دو محصول جدید بابرکا نیز بزودی وارد مرحله تولید خواهند شد.
یکی از این بازی کاملا ایرانی می باشد و طراحی بازی و تصویر سازی ان توسط بازی‌سازهای داخلی انجام شده که عنوان و فضای بازی یک سورپرایز خواهد بود و بزودی اعلام خواهد شد. بازی دوم هم یک محصول ریتم شده دیگر با نام «گاراژ» یا شاید حتی «گاراج» است که در تابستان سال ۹۸ آماده سازی خواهد شد و در اختیار شما علاقمندان به بازی های رومیزی قرار خواهد گرفت.

همچنان در کنار ما باشید و از بازی کردن لذت ببرید و این لذت را با دیگران شریک شوید.

امیدواریم جهان شما بر مدار بازی بچرخد

3 پاسخ
 1. sajad yaghoobian
  sajad yaghoobian می گوید:

  امیدوارم هرچه سریع تر بازی ژرفاب با طرح جدید بیاد با کیفیت بهتر از نسخه اصلی

  پاسخ
 2. محمد حسین فرج بیک
  محمد حسین فرج بیک می گوید:

  با سلام و درود فراوان
  بی صبرانه منتظر بازی ژرفاب و گوهر نشان هستم و امیدوارم از لحاظ کیفیت و طراحی بهبود چشم گیری داشته باشند
  با تماسی که قبل از عید با شما داشتم وعده داده بودید این محصولات بزودی در دسترس قرار میگیرند ، لطفا به وعده خود عمل کنید
  در صورت امکان اسم اورجینال بازی گاراژ را هم ذکر کنید تا بدانیم نوع بازی چیست
  با آرزوی توفیق برای شما

  پاسخ
 3. منصوره حضوری
  منصوره حضوری می گوید:

  خیلی هم خوب و امید به اینکه جهانمان بر مدار بازی بچرخد .فقط اینکه اطلاع رسانی و تبلیعات بازی ها باید بیشتر باشد .

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *