معدنچیان در کوه نور مشغول کارند

من، معدن، الماس و یک حافظه‎ی خراب

خیلیا دوست دارن حافظه‎ی خودشون رو محک بزنن و بدونن جزو آلزایمریون محسوب میشن یا نه؟ بعضیای دیگه هم دوست دارن وسط بازی علاوه بر اینکه به فکر برنده شدن خودشون هستن یک حرکتی بزنن تا رفیقشونم آمپاس بشه و فضای بازی شاد باشه. جماعت کوه نور باز میتونن این دو تا موضوع رو در فضای بازی کوه نور تجربه کنن و دور هم خوش بگذرونن و خودشونم محک بزنن.

 

بازی کوه نور از کجا اومد؟

زمانی که بازی کوه نور که نسخه برگردانی از بازی Blue Lion از بازیساز برجسته برونو کاتالا هست رو به عنوان یکی از محصولات تولیدی خودمون انتخاب میکردیم، دنبال این بودیم که یک بازی دو نفره خوب تو مجموعه تولیدی ما وجود داشته باشه و از اون طرف سعی کردیم از طریق توسعه بازی حالت های ۳ نفره و ۴ نفره‎ای هم در بازی ایجاد کنیم تا اونایی که عیال‎وار هستن و جمعیت بالاتر از دو نفر هم دارن هم بتونن دورهم این بازی رو تجربه کنن و لذت ببرن.

پس دست به کار شدیم و بازی رو در دو حالت جدید چندین و چند بار تست کردیم و چیزهای جدید به نسخه اصلی بازی اضافه کردیم، همچنین بازی رو از تِم سرقت و دزدی به حالت فعلی تغییر دادیم و با تصویرسازی که انجام شد فضای بازی رو به حس و حال خودمون نزدیکتر کردیم. سعی کردیم باگ‎های بازی برطرف بشه تا در حالت‎های جدید هم کشش بازی بالا باشه.

 

در کوه نور با چه مدل بازی رومیزی روبرو هستیم؟

کوه نور بازی هست که حافظه و مهارت به یاد سپردن در اون به کمک بازیکن میاد تا برنده بازی بشه ولی در این راه بقیه هم قطعا نگاهت نمیکنن و همه نقشه‎ها و استراتژی‎هایی در ذهنشون متصور هستن و قطعاً اجازه نمیدن تا پشت هم الماس‎ها رو به جیب بزنی و برنده بازی بشی، وسط کارات موش میدوونن، به صورت محسوس و نامحسوس نقشه‎هاتو خراب میکنن و یا حتی میپرن تو معدن محاصره‎ات میکنن و الماس‎های نازنینت رو از چنگت در میارن تا خودشون برنده بازی بشن.

در نگاه اول کوه نور بازی ساده‎ای محسوب میشه که فقط در اون حافظه مهم هست؛ اما وقتی چند بار این بازی رو انجام بدیم حس و حال خاصی در آدم به وجود میاره و شکل و مکانیزم بازی جذبت میکنه و این موضوع که بردن به این راحتی‎ها هم دست یافتنی نیست، بعد چند دست بازی کردن برای خود من قابل لمس بود. تجربه‎ای ما بین منطقی فکر کردن مبتنی بر حافظه یا ریسک کردن در حالتی که چند گزینه وجود داره و نمیدونیم کدوم سرنوشت ما رو به سمت برد رقم میزنه.

کوه نور تلفیقی از منطق و شانس در خودش جا داده و همین بازی رو جذاب میکنه.

بازی کوه نور چی بود؟ چی شد؟

بازی کوه نور در سال ۹۷ تولید شد و تیراژ اولیه اون به پایان رسید و ما در نسخه جدید بازی تغییرات جزیی ایجاد کردیم.

در سری جدید بازی کوه نور ابعاد همه جعبه‎هامون رو مربعی کردیم و سایز جعبه کوه نور هم از مستطیل به مربع تغییر کرد. از طرف دیگه الماس‎ها رو تغییراتی دادیم و شکل جدید الماس در بازی وجود خواهد داشت و سعی کردیم با استفاده از الماس‎هایی شبیه الماس واقعی همون حس و حال به دست اوردن الماس در یک معدن برای بازیکن تداعی بشه.

بازی رومیزی کوه نور رده سنی خاصی نداره و همه میتونیم در نقش یک معدنچی زبده و کارکشته بریم داخل معدن کوه نور، کلنگ بزنیم، الماس اکتشاف کنیم، این الماس‎های دوست داشتنی رو استخراج کنیم و بعد ببریم سر سفره خانواده و روستای کوه نور رو از این وضعیت خراب نجات بدیم.

امیدواریم که تجربه لذت بخشی از انجام بازی رومیزی کوه نور برای شما رقم بخوره و حس و حال خوشی از کنار هم بودن ، با هم تفریح کردن و با هم زیستن رو تجربه کنید.

با تشکر از دوستانمون در سایت مآدمک برای تهیه عکس‎های بازی

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *